Zabiegi wodorowe – na czym polegają i jak działają?

Zabiegi wodorowe – na czym polegają i jak działają?

Na przestrzeni kilku czy nawet kilkunastu ostatnich lat można zaobserwować prężny rozwój kosmetyki i kosmetologii estetycznej. W rezultacie, we współczesnych klinikach urody stale pojawiają się nowe kuracje, które szybko stają się jednymi z najchętniej wybieranych przez klientów. Do grona takich terapii z pewnością można zaliczyć zabiegi wodorowe. Na czym polegają wspomniane kuracje? Jakie efekty przynosi ich wykonanie?

Zabiegi wodorowe – na czym polegają i jak działają?

Zabiegi wodorowe od niedawna goszczą w ofertach renomowanych gabinetów medycyny estetycznej. Stąd też prawdopodobnie wynika niezbyt duża świadomość istnienia kuracji kosmetycznych tego typu. A zabiegi z użyciem aktywnego wodoru, czyli pierwiastka, który jest jednym z najczęściej spotykanych w otaczającej nas przyrodzie, z pewnością zasługują na znacznie więcej uwagi. Tym bardziej, że nie tylko skutecznie oczyszczają, odświeżają oraz wygładzają skórę, ale także wyróżniają się w pełni bezinwazyjnym działaniem. Dzięki temu mogą z nich skorzystać nawet osoby z cerą naczyniową, trądzikową czy wrażliwą.

Wodór wprowadzany w skórę w strudze wody

Kuracji oczyszczających z użyciem aktywnego wodoru nie spotkamy we wszystkich salonach kosmetycznych. Do prawidłowego przeprowadzenia takiej terapii niezbędne jest zastosowanie specjalistycznej aparatury zabiegowej. To właśnie ona, za sprawą emitowanej pod ciśnieniem strugi wody, pozwala na głębokie wprowadzenie aktywnego wodoru w skórę w obszarze poddawanym kuracji. Wtedy też objawiają się dobroczynne, kosmetyczne właściwości wspomnianego wcześniej pierwiastka.

Niewielkie cząsteczki wodoru nie tylko skutecznie usuwają martwe komórki naskórka oraz różnego rodzaju zanieczyszczenia, ale także niwelują negatywny wpływ wolnych rodników, czyli czynników odpowiedzialnych m.in. za szybsze starzenie się skóry. Co więcej, wszystko to odbywa się w sposób neutralny dla skóry osoby, która zgłosi się do gabinetu medycyny estetycznej. Obszar poddawany kuracji nie jest więc narażony na żadne skutki uboczne bądź reakcje alergiczne. Stąd też zresztą wynika powszechna dostępność zabiegów wodorowych.

Zabiegi wodorowe – na czym polegają i jak działają?
Zabiegi wodorowe – na czym polegają i jak działają?

Warto podkreślić, że aplikacja aktywnego wodoru jest często poprzedzana wykonaniem peelingu kawitacyjnego, czyli bezinwazyjnej kuracji oczyszczającej z użyciem ultradźwięków. Takie działanie ma na celu jeszcze lepsze przygotowanie skóry do wszelkiego rodzaju działań pielęgnacyjnych. Zabiegi wodorowe, służące oczyszczeniu i odświeżeniu danego obszaru, można bowiem rozszerzyć o dodatkowe metody kosmetyczne.

Dodatkowe działania pielęgnacyjne i odżywcze

W ramach kuracji z wykorzystaniem aktywnego wodoru można również wykonać zabiegi o działaniu pielęgnacyjnym oraz odżywczym. Często spotykanym rozwiązaniem jest rozszerzenie całej terapii np. o aplikację preparatu kosmetycznego ze składnikami aktywnymi czy falę bibolarną z bio liftingiem. Kompleksowa kuracja wodorowa zapewnia wtedy zarówno oczyszczenie, wygładzenie oraz odświeżenie naskórka, jak i pobudzenie naturalnych zdolności regeneracyjnych oraz zwiększenie jędrności skóry. Niekiedy można się również spotkać z zastosowaniem tzw. zimnego młotka (ang. cold hammer). W tym przypadku chodzi o masaż obszaru zabiegowego przy użyciu zimnej głowicy, co pozwala na obkurczenie ścian naczyń krwionośnych i porów oraz zredukowanie ewentualnych zaczerwienień.

Zalecenia i przeciwwskazania do zabiegów wodorowych

Z zabiegów wodorowych można korzystać praktycznie przez cały rok. W okresie letnim, czyli przy dużym nasłonecznieniu, wskazane jest jednak stosowanie preparatów z filtrami UV. Natomiast po każdej wizycie w gabinecie należy zrezygnować z czynności, które mogłyby podrażnić naskórek. Przykładowo: przez 48 godzin po zabiegu nie zaleca się nakładania makijażu oraz korzystania z sauny bądź basenu. Ponadto, cała terapia składa się zazwyczaj z 3-5 spotkań, powtarzanych w odstępach co 2-4 tygodnie. Częstotliwość i liczba zabiegów będą jednak zawsze dostosowane do indywidualnego przypadku.

Zabiegi wodorowe – na czym polegają i jak działają?
Zabiegi wodorowe – na czym polegają i jak działają?

Trzeba również pamiętać o tym, że pomimo bezinwazyjnego i delikatnego działania, istnieją pewne przeciwwskazania do zabiegów wodorowych. Z kuracji nie będą mogły skorzystać kobiety w ciąży i karmiące oraz osoby, u których stwierdzono nowotwory i stany po ich operacyjnym usunięciu, obecność w tkankach ciał obcych metalicznych (rozrusznik serca), zakażenia wirusowe, bakteryjne, grzybicze (w tym aktywną opryszczkę) bądź inne infekcje.

Źródło: Qclinique.pl

Dodaj komentarz