Wszystko, co musisz wiedzieć o lombardach

Wszystko, co musisz wiedzieć o lombardach

Niestety nigdy nie możemy przewidzieć tego,  co się stanie. Czasami każdy z nas może borykać się z chwilowymi problemami finansowymi. Gdy potrzebujemy dodatkowych środków, szukamy sprawdzonych i bezpiecznych sposobów na to, aby je uzyskać. Wiele ofert bankowych wymaga od nas dokumentów i zaświadczeń, które ciężko zdobyć, dlatego w takich sytuacjach warto pomyśleć o łatwiejszym i pewniejszym rozwiązaniu. Lombard to z pewnością miejsce, w którym możemy uzyskać dodatkową pomoc. Jak działają lombardy? Co możemy zastawić? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań, znajdziecie w poniższym artykule.

 

Wszystko, co musisz wiedzieć o lombardach 

Warto zacząć od podstawowej informacji, czyli wyjaśnienia definicji tego miejsca. Lombard to przede wszystkim miejsce, w którym możemy sprzedać lub zastawić daną rzecz, aby uzyskać pomoc finansową. Najczęściej działa w punktach stacjonarnych, które otwarte są często przez 24h/7. Coraz częściej możemy spotkać również lombardy w wersji online.

Wiele osób zastanawia się jakie rzeczy możemy zastawić lub sprzedać w lombardzie. Przede wszystkim warto podkreślić fakt, iż każdy lombard może zastrzegać sobie prawo do odbierania określonych rzeczy. Jednak najczęściej jest to biżuteria, sprzęt elektroniczny, telefony, samochody lub inne rzeczy, które mają daną wartość.

Kwota, którą dostajemy zależna, jest od stanu, w jakim oddajemy dane rzeczy. Jeżeli na przykład chcemy zastawić jakieś urządzenie, warto zabrać od razu gwarancję producenta oraz inne dodatkowe dokumenty, wówczas z pewnością łatwiej będzie nam negocjować cenę.

Lombard udzielając nam pożyczki pod zastaw, ustala z nami termin odbioru. Jeżeli nie mamy jak spłacić danego zobowiązania, wówczas przedmiot staje się własnością pożyczkodawcy. Czasami za dodatkową opłatą możemy przedłużyć termin odbioru, jednak jest to zależne od lombardu.

Przed zastawienie rzeczy w lombardzie należy realnie określić, czy będziemy mogli ją rzeczywiście odzyskać. Jeżeli posiadamy zbędne przedmioty, warto je sprzedać, wówczas nie będziemy musieli martwić się o dodatkowe finanse związane z odzyskaniem zastawionej rzeczy.

 

Dodaj komentarz