Wszystko, co musisz wiedzieć o depilacji laserowej

Wszystko, co musisz wiedzieć o depilacji laserowej

Depilacja laserowa to dzisiaj jedyny sposób na to, by raz na zawsze pozbyć się niechcianego owłosienia z wybranej partii ciała.

Wszystko, co musisz wiedzieć o depilacji laserowej

Innowacyjna technologia pozwala dzisiaj na realizację zabiegów w pełni bezpiecznych, bezbolesnych i całkowicie skutecznych.

Depilacja laserowa to dzisiaj jedne z najczęściej wykonywanych zabiegów w gabinetach kosmetycznych, dermatologicznych oraz klinikach medycyny estetycznej. Trwałe usuwanie owłosienia cieszą się tak ogromną popularnością, ponieważ szybko pozwalają uzyskać spektakularne efekty. To dzięki nim zyskuje się nie tylko pełną estetykę wyglądu, ale również komfort codziennego funkcjonowania bez konieczności przeprowadzania nietrwałych zabiegów usuwania włosków z różnych partii ciała.

Laser wnika w głąb skóry i dociera do mieszków włosowych i cebulek włosków. Tam niszczy melaninę, czyli główny barwnik włosa, to dlatego nie mają one szansy na ponowne wyrastanie. Podczas pierwszego zabiegu znika bezpowrotnie nawet 50% owłosienia. Optymalne rezultaty osiąga się po wykonaniu od 3 do 7 zabiegów. Wiele zależy od struktury włosków oraz partii skóry. Warto przy tym podkreślić, że laserem można usuwać owłosienie praktycznie na całym ciele. Najczęściej odbywa się depilacja bikini, kończyn dolnych, pach, klatki piersiowej, pleców oraz wąsika nad górną wargą.

Wiele osób zastanawia się nad komfortem podczas wykonywania zabiegów laserowych. Innowacyjne urządzenia laserowe pozwalają dzisiaj wykonywać trwałą depilację laserem bez bólu – w głowicach stosowane są specjalne nakładki chłodzące, które działają jak naturalny znieczulacz. Co więcej, nowoczesne lasery posiadają czytnik melaniny, dzięki czemu automatycznie ustawiane zostają indywidualne parametry działania urządzenia. Daje to gwarancję pełnej skuteczności oraz bezpieczeństwa realizacji zabiegów.

Ważne jest odpowiednie przygotowanie do zabiegu, jakim jest depilacja laserowa. Warszawa może pochwalić się sporą liczbą profesjonalnych obiektów, w których przed wykonaniem trwałego usuwania włosków z wybranej partii ciała odbywa się konsultacja ze specjalistą. Dzięki temu wykluczane są ewentualne przeciwwskazania oraz przekazywane informacje dotyczące przygotowania się do zabiegów. Przede wszystkim:

– skóra musi być czysta i sucha,

– skóra nie może być opalona,

– skóra nie może być podrażniona,

– włoski mają być ogolone, ale nie mogą być usunięte pęsetą, depilatorem ani woskiem.

Na zabiegi laserowe najlepiej wybierać się w sezonie jesienno-zimowym, by uniknąć kontaktu skóry z promieniami słonecznymi (te mogą wywołać trwałe przebarwienia). W przypadku partii ciała, które nie są narażone na działanie słońca, depilacja laserem może odbywać się przez cały rok.

Artykuł powstał we współpracy merytorycznej ze specjalistami: Spire Clinic laser&beauty

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments