Warto zaznaczyć, że znalezienie prawnika nie jest takie trudne

Warto zaznaczyć, że znalezienie prawnika nie jest takie trudne

Trzeba tylko pamiętać o trzech kwestiach, które w niniejszym artykule poruszymy. Będzie to z pewnością ciekawe rozwiązanie i naprawdę wartościowy materiał instruktażowy. Zacznijmy więc od tego, co z całkowita pewnością w całej tej sprawie będzie najważniejsze. Czyli – musimy wiedzieć co jest przedmiotem takiej pomocy. To znaczy, wiedzieć konkretnie jakiego obszaru prawa dotyczy sytuacja czy nasz problem, i dopiero na tej właśnie podstawie, szukać potem konkretnej pomocy. Co to w praktyce oznacza? Mniej więcej tyle, że trzeba bardzo dokładnie dowiedzieć się, jaki obszar prawa dotoczy tej sprawy. Bo gdybyśmy źle wybrali specjalistę, trzeba będzie naprawdę konkretnie i sensownie podejść do tematu. A jeżeli na przykład szukamy pomocy w sprawach biznesowych czy podatkowych, a trafimy do prawnika od rozwodów, przecież logiczne jest, że raczej nie dostaniemy tego, po co przyszliśmy i czego szukamy.

 

Nie zawsze musi być drogo

Czyli, chodzi o to, że są też specjaliści którzy udzielają nawet bezpłatnych porad prawnych. Czyli tacy, którzy jak sama nazwa wskazuje nie pobierają opłaty za to, że pomogą nam w jakiejś sprawie. Oczywiście są tacy prawnicy i radcowie, którzy będą mieli swoje stawki. Nie mniej jednak, nie zawsze jakość udzielonej porady, nawet jeśli na najwyższym poziomie, będzie się przekładała na rzeczywiste zadowolenie z tego, czego oczekiwaliśmy.

Jak znaleźć dobrego prawnika i nie stracić dużo czasu?

W dobie ery internetu, takie pytanie wydaje się jednej strony trochę niedorzeczne. Z drugiej jednak strony, trzeba przyznać wyraźnie, że mamy do czynienia z bardzo wieloma czynnikami. To znaczy, możemy mówić o takich opcjach jak na przykład obszar działania czy kompetencje. Wiadomo, raczej mało kto wybiera prawnika przypadkowo, na podstawie wyglądu strony internetowej czy po prostu – na podstawie intuicji. To są specjaliści, którzy mają swoje określone, jasno zdefiniowane obszary działania. W związku z powyższą sytuacją , nie będą przecież w stanie zająć się wszystkim. Nie ma w ogóle kogoś takiego jak prawnik od wszystkiego. Nie ma i długi czas nie będzie, bo musiałaby się zmienić cała sytuacja na prawnym rynku. Co więcej, jest jeszcze jedna rzecz.

Opinie naprawdę pomagają

Wiadomo, że raczej rzadko pozwolimy sobie na wybór prawnika będący stricte dziełem przypadku. To jest logiczne. No i też w związku z tym na pewno trzeba będzie sobie powiedzieć jedno. Mamy do czynienia dzisiaj z takim faktem, że magia rekomendacji jest niekwestionowana. A warto też podkreślić, że w kontekście konkretnych poszukiwań trzeba się nastawić dosyć konkretnie i sensownie na to wszystko. Bo chcemy z jednej strony uniknąć różnych opcji typu pomyłki i załatwianie wszystkiego ponownie. Z drugiej – trzeba tu naprawdę wziąć się w garść i pamiętać o tym, że wybór prawnika będzie w idealny sposób korespondował potem z tym, jak zostanie rozwiązany nasz problem. Opinie pomagają, bo stanowią niezły filtr, poza tym pozwalają logistycznie to wszystko zorganizować.

 

Autor artykułu: Szymon Kownacki
Prawo to moja specjalność i główne zainteresowanie. Artykuły powstają we współpracy z http://torun-adwokat.com.

 

Dodaj komentarz