Warto sprawdzać opinie o prawnikach, żeby nie przepłacić

Tak, to nie jest żadna pomyłka. Oczywiście, jest także prawnicy wykonują zawód tak zwanego zaufania publicznego. W związku z tym, przynajmniej w teorii powinni postępować etycznie, zgodnie z przyjętymi społecznymi normami i w taki sposób, żebyśmy mogli konkretnie powiedzieć sobie, że znajdując takiego specjalistę, będziemy mogli konkretnie i sensownie przyjrzeć się różnego rodzaju rozwiązaniom, gdzie tak naprawdę przecież to doświadczenie zawodowe i prestiż w tej grupie społecznej, pewne podejście do sprawy będą determinować. Nie jest żadną tajemnicą, że opinie o prawnikach stanowią pewnego rodzaju zwierciadło. W opiniach tych znajduje odbicie podejście wielu osób, takich, które są zadowolone ze współpracy z konkretnym przedstawicielem tej grupy zawodowej lub takim, które naprawdę niekoniecznie mają ochotę mieć cokolwiek wspólnego z danym prawnikiem. Wszystko to może wynikać z kilku kwestii.

 

Co jeszcze można zrobić?

Można także skorzystać z bezpłatnej prawnej pomocy. Są różne organizacje, które oferują takie narzędzie i co ważne, trzeba podkreślić tutaj, że bezpłatna pomoc prawna wcale nie musi oznaczać gorszej jakości. To znaczy, nawet gdy nie płacimy za uzyskanie takiej profesjonalnej porady, to otrzymamy ją w sposób możliwie najbardziej rzetelny i merytoryczny, który bezie w idealny sposób przekładał się na konkretne rozwiązania, będące dla nas jednocześnie gwarancją, że wszystko zostanie załatwione w trybie konkretnym i bezproblemowym.

Mylne rozumienie roli prawnika w naszej sprawie

Tak naprawdę, chodzi tutaj o kilka kwestii. Przede wszystkim powiedzieć musimy o tym, że mamy tutaj do czynienia z bardzo konkretnymi elementami będącymi jednocześnie odpowiedzą na temat tego, że jesteśmy dzisiaj zaangażowani w różnego rodzaju działania. Trzeba sobie konkretnie powiedzieć, gdy idziemy do prawnika to raczej po coś konkretnego. To znaczy – po to, żebyśmy mogli naprawdę szybko i skutecznie uzyskać rozwiązanie. Ale niestety, jeśli sprawa jest złożona to jednak trzeba będzie się przyjrzeć innej kwestii. Czasem wyznacznikiem skuteczności, przynajmniej pozornie, są u prawników ceny za usługę. Tymczasem jednak trzeba konkretnie powiedzieć inną rzecz – tutaj znaczenie ma przede wszystkim merytoryka. I opinie właśnie będą w tym pomocne, bo jeśli nie mamy opcji żeby konkretnie się za coś zabrać to nie wolno ewidentnie się porywać na takie przypadkowe wybory. Nie ma co do tego żadnych wątpliwości. Warto pamiętać, że mamy do czynienia z bardzo konkretnymi czynnikami, które potem będą warunkowały nasze zadowolenie z wyboru prawnika. Czynnikiem nadrzędnym w tym przypadku jest skuteczność.

 

Autor artykułu: Katarzyna Tomaszewska
Entuzjastka rozwiązywania problemów społecznych. Artykuły piszę we współpracy z kancelarią Kaliszewska.pl.

 

Dodaj komentarz