W jaki sposób ginekolog sprawdza ciążę?

lekarz, ginekolog, ciąża, zdrowie

Z chwilą, gdy dziewczyna potwierdzi u lekarza ginekologa swoją ciąże, może wejść pod jego opiekę. Monitorowanie przebiegu całej ciąży daje bezpieczeństwo mamie a także dziecku, które jest jeszcze nienarodzone.


W jaki sposób ginekolog sprawdza u kobiet ciążę?

Im szybciej znajdziesz się pod opieką lekarza ginekologa tym dla Ciebie lepiej. Dlatego, jeżeli podejrzewasz u siebie ciąże nie zwlekaj z wizytą. Po potwierdzeniu ciąży – przez badanie USG – lekarz ginekolog kieruje pacjentkę na dodatkowe badania. Wśród nich znajdują się:
* oznaczenie czynnika Rh, które umożliwia wykluczyć u kobiety konflikt serologiczny,
* badanie krwi a także badanie moczu,
* stężenie cukru we krwi,
* przeciwciała odpornościowe,
* cytologia,
* badanie czystości pochwy,
* badanie w kierunku toksoplazmozy,
* badanie w kierunku różyczki,
* badanie HIV a także HCV,
* oznaczenie czynnika WR.

W pierwszym trymestrze ciąży bardzo ważne są regularne wizyty u lekarza a także badania, które pozwalają nam sprawdzić, czy aby na pewno zarodek rozwija się prawidłowo. Pośród tych, które matka musi wykonać są:
* morfologia,
* badanie moczu,
* cytologia a także badanie bakteriologiczne,
* badanie na przeciwciała anty-D.

Po 20 tygodniu ciąży należy wykonać testy na cukrzycę ciążową, która jeśli jest nieleczona może prowadzić do uszkodzeń płodu. W sytuacji jej stwierdzenia matka obowiązkowo musi być pod opieką lekarza a także diabetologa. Po 40 tygodniu ciąży matka musi dodatkowo zrobić badanie KTG. Przed terminem porodu robi się też badanie USG. Po 41 tygodniu ciąży matka otrzymać może skierowanie od lekarza do pozostania w szpitalu do czasu porodu.

zobacz koniecznie temat tabletki na powiększenie biustu

Dodaj komentarz