W co warto inwestować – platyna

W co warto inwestować – platyna

Oprócz lokowania środków w złoto można też zastanowić się, nad inwestycją w platynę. Postaramy się nieco wyjaśnić, dlaczego inwestowanie także w ten właśnie kruszec, naprawdę się opłaca

Jednym z bardziej rozpowszechnionych na rynku form inwestycji, są oczywiście monety bulionowe. Ich historia sięga lat 60 ubiegłego. Pierwsze tego typu fizyczne formy kruszcu inwestycyjnego pojawiły się w Republice Południowej Afryki. Monety Krugerrand, bo taką noszą nazwę, pierwotnie produkowano jedynie ze złota. Współcześnie zakupić można również te, które wybijane są z użyciem platyny.

Z biegiem lat, podobną do afrykańskich monet popularność, zyskały także monety Filharmonik Wiedeński. To między innymi tę monetę możecie Państwo zakupić w jednym z oddziałów firmy Tavex lub wygodnie za pośrednictwem naszej strony internetowej. Jak może sugerować już sama nazwa, moneta ta jest produkowana w Austrii przez tamtejszą mennicę. Jej emisję rozpoczęto w 1988 roku. Obecnie jest to jedna z najchętniej wybieranych przez inwestorów monet bulionowych. Na jej popularność wpłynął niewątpliwie również fakt, że znalazła się ona na nominale 100 euro. Nastąpiło to w 2002. Ta decyzja była ściśle związana z przyjęciem przez Austrię wspólnej europejskiej waluty. Tak jak w przypadku innych monet bulionowych, tak i tutaj obok tych platynowych, produkuje się także egzemplarze ze złota.

Warto też wspomnieć, że platyna inwestycyjna jest również dostępna na rynku w formie sztabek. Jeśli więc posiadamy odpowiednią ilość miejsca, by je przechowywać, możemy także rozważyć zakup takiej formy tego szlachetnego metalu. Sztabki również można nabyć za pośrednictwem naszej firmy.

No dobrze, ale warto przejść do zasadniczego pytania postawionego w tekście: Dlaczego właściwie lokowanie zgromadzonych środków się opłaca. No cóż… Jak nietrudno się domyślić, powodów jest kilka.

Jednym z nich jest to, że taki, że cena monet lub sztabek, jest ściśle uzależniona od kursu platyny. Jest to więc doskonały sposób na lokatę kapitału, rozłożoną na dłuższy. Okres. Warto więc mieć na uwadze to, jakie ceny na rynku osiąga platyna. Zarówno w momencie kupna, jak i (przede wszystkim) sprzedaży kruszcu w formie sztabek lub monet.

Kolejny argument, który również może mieć znaczenie to taki, że platynowe monety są najzwyczajniej w świecie ładne. Warto więc kupić przynajmniej jedną, choćby jako formę wzbogacenia domowej kolekcji biżuterii. Platyna inwestycyjna jest dostępna w naszych oddziałach Tavex w całej Polsce.  W naszym oddziale lub sklepie internetowym Tavex możecie Państwo kupić platynę zarówno w formie monet bulionowych, jak i sztabek. Kupione stacjonarnie lub zamówione monety i sztabki, dostępne są w specjalnym opakowaniu zabezpieczającym – CertiPackach. Pozwala to na uniknięcie wielu ewentualnych zniszczeń powstałych w wyniku wysyłki. W przypadku zakupu poprzez sklep internetowy, sztabki bądź monety, wysyłane są zwykle w czasie nie dłuższym niż 24 godziny. Platyna inwestycyjna dostępna jest w Tavex zawsze od ręki!

Dodaj komentarz