Uwaga oszuści podszywają się pod Polski Lombard online

Uwaga oszuści podszywają się pod Polski Lombard online

Oferty pracy zdalnej są bardzo atrakcyjne. Pracodawcy obiecują atrakcyjne wynagrodzenie w zmian za przeznaczenie na pozycję zaledwie kilku godzin dziennie. Warunki płacą się być blisko idealne. Że coraz częściej okazuje się, że są to oszuści jedzący na naiwności nowych ludzi. Ostatnio w internecie pojawiły się ogłoszenia pracodawcy, który zakłada się pod firmę Polski Lombard.

Uwaga oszuści podszywają się pod Polski Lombard

Uwaga na bezpośrednią a wcale płatną prace obsługa sklepu www to Oszustwo !

O kim mowa?

Polski Lombard to marka skupiająca się sprzedawaniem przedmiotów z różnej ręki i dostarczaniem pożyczek pod zastaw. Usługi te powodowane są stuprocentowo przez internet, co daje, że firma charakteryzuje się innowacyjnością i jednoczy się do realiów XXI wieku. Że przez rodzaj pracy, jaki panuje, nazwa ta padała ofiarą oszustów, którzy podszywają się pod nią na serwisach z ogłoszeniami polskimi.
Na części na Facebooku Polskiego Lombardu zaprezentował się dziś post, w którym przestrzegają oni przez kobietami, które podszywają się pod nich, oferując pracę zdalną na serwisie OLX. Zajęcie toż tworzy liczyć na bronieniu w sprzedaży tematów na Allegro. Jesteśmy więc wystawić towar na sprzedaży, zadbać o dobrzy kontakt z klientem, i gdy transakcja zostanie przeprowadzona, wysłać adres wysyłki do rzekomego przedsiębiorcy. Niestety ujawnia się, że paczki te absolutnie nie zostają wysłane, pomimo tego, że pieniądze wchodzą na konto.
Dobre pierwsze wrażenie

Zobacz oryginalną stronę Polski Lombard online

Ogłoszenie w serwisie OLX może na ważny rzut oka wyglądać wiarygodnie. Pracodawca obiecuje umowę zlecenie i zapewnia, że będziemy wykonywać w nazwie o dobrej jakości. Zapewniają nam usługa również możliwość samodzielnego ustalania godzin pracy, co dla wielu osób posiada wielką zaletę. Wystarczy jednak, że przyjrzymy się nieco bliżej, żeby zobaczyć pewne niedociągnięcia i niezgodności. W samym ogłoszeniu nigdy nie pada nazwa rzekomej firmy, dopiero w korespondencji z ogłoszeniodawcą dowiadujemy się, że chodzi o Własny Lombard. Gra tym, nie piszą nawet na czym naprawdę polegać stanowi ta książka, i samo, czego się dowiadujemy toż wtedy, że do swoich posłań będzie należała obsługa sklepu internetowego.
Konto użytkownika, który zamieścił ogłoszenie i powinno budzić takie wątpliwości. Stanowi ostatnie niepowtarzalna możliwość pracy, jaka się na nim pojawiła. Wśród niej, jesteśmy tylko ogłoszenia sprzedaży przedmiotów, jakie nie cierpią ze sobą wiele wspólnego. Kobieta ta nie daje i naszego imiona, co powinno mieć kolejny znak ostrzegawczy.

Odpowiedzialność po swej stronie

Jeśli zdamy na wspomniane ogłoszenie, oszuści poproszą nas o zbudowanie na sprzedaż tematów na polskim koncie Allegro. Pod tymi aukcjami, mamy podpisać się własnym nazwiskiem, natomiast istniejemy w nich jedynie pośrednikami. Pieniądze za sprzedaż wchodzą na konto pracodawcy, i my, po nadaniu im adresu do sprzedaży, mamy otrzymać prowizję od oferowanego przedmiotu. Przedstawia się jednak, że klienci nigdy tych tematów nie otrzymają.
Tutaj pojawia się prawdziwy problem, bo odpowiedzialność za ten zawód jest po swej stronie. W ruchu z tym, że sprzedajemy na osobnym koncie na Allegro, to my poniesiemy konsekwencje za oszustwa naszego pracodawcy. Serwis aukcyjny ma politykę ochrony konsumentów, dzięki której sprawiający mogą założyć dyskusję ze sprzedawcą, który nie dotrzymał naszej właściwości umowy. W wypadku, kiedy myśl nie zostanie rozwiązana, chyba ona stać przekierowana na policję.
Co nam grozi za wykroczenie na serwisie aukcyjnym?

Jeśli sprawa trafi na policję, bez wątpienia spotkają nas przykre konsekwencję swoich działań. Według kodeksu karnego, w relacji od wielkości oszustwa, grozi nam kara pozbawienia wolności na moment z 6 miesięcy do 8 lat. W przypadku mniejszych przewinień, zazwyczaj czekała nas będzie grzywna, ograniczenie wolności lub pozbawienie wolności do lat 2. Oszuści podszywający się pod Polski Lombard przekonują się sprytem, gdyż w wypadku, gdy pod aukcją podpisuje się ich pracownik, toż on weźmie konsekwencje ich zadań. Dlatego toż obecnie my będziemy tutaj winni przestępstwa. Oszust może tutaj próbować umywać ręce, gdyż wtedy jednak my sprzedajemy przedmioty, które nigdy nie docierają do klienta.
Jak zachować się przed oszustem?

Przede każdym, potrzeba być mocno wrażliwym przy czytaniu ogłoszeń na serwisach takich jak OLX. Nie stanowi toż idealny przypadek, w którym pracodawca chce oszukać potencjalnych pracowników. Z wielu lat słyszy się już o naciągaczach, którzy próbują zarobić czyimś kosztem. Należy wystrzegać się ogłoszeń, pod jakimi nie widać nazwy firmy, bądź nazwiska osoby, jaka je dodała. Gra tym, w ogłoszeniu powinny stać zaprezentowane swoje obowiązki. Trzeba śledzić na obecne oferty, w jakich nie zostały podane szczegóły a też, w jakich ogłoszeniodawca obiecuje wdrożyć pracownika drogą mailową.
Jeśli spotkamy się z obecnego rodzaju oszustwami, należy je niezwłocznie zgłosić na policję. Uchroni to przed nieprzyjemnościami nie tylko potencjalnych pracowników, ale też konsumentów, jacy będę zależeli wziąć z usług oszusta. Im przeważnie będziemy zgłaszać na policję tego rodzaju ogłoszenia, tym lekko będzie się ich pojawiać w internecie.

 

Źródło artykułu na stronie Uwaga na łatwą i dobrze płatną prace obsługa sklepu www to Oszustwo !

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments