Tani urlop nad polskim morzem

Wyjazd nad polskie morze często wiąże się z wysokimi kosztami, oferty last minute oraz szukanie ofert na własna rękę jest najlepszym rozwiązaniem na zaoszczędzenie pieniędzy.

Urlop nad polskim morzem 

Wakacje tuż za pasem a więc pora na urlopy. Jak szybko i tanio znaleźć nocleg nad morzem ? Przede wszystkim trzeba śledzić oferty, można skorzystać z ofert last minute lub samodzielnie poszukać tanich noclegów. Powinniśmy zwrócić uwagę na ceny z wyżywieniem i bez, bo może się okazać, że gdy sami będziemy przygotowywać posiłki, będzie taniej. Rezerwacje z wyprzedzeniem również są dobrym sposobem niż na tak zwaną ostatnią chwilę. Możemy skorzystać również z różnych voucherów oraz zniżek. Najczęściej aby znaleźć dobrą ofertę należy rezerwować pokoje z nieco większym wyprzedzeniem, wówczas ceny są niższe niż gdy rezerwujemy pokoje na ostatnią chwilę. Wakacje ze znajomymi to bardzo dobry pomysł. Coraz częściej ośrodki oddają do dyspozycji gości kilku osobowe domki z pełnym węzłem sanitarnym oraz wyposażeniem kuchennym. Wówczas cena na osobę jest o wiele niższa niż w przypadku wynajmu pokoju. Można spędzić czas w miłym towarzystwie i zaoszczędzić parę groszy.

Wspólne robienie śniadań czy wieczorny grill również nadaje wyjazdowi sympatyczną atmosferę. Pokoje gościnne są o wiele tańsze niż pokoje w pensjonatach, dlatego też możemy zwrócić na nie uwagę. Często są bardziej komfortowe od tych hotelowych. Przyrządzanie posiłków samemu również pozwala na zaoszczędzenie pieniędzy a co najważniejsze – przygotujemy to co lubimy. Niestety ale coraz częściej dotyka nas kiepska kuchnia jadalni w pensjonatach co skutkuje dodatkowymi kosztami w postaci żywienia się na mieście. Oferty last minute również obejmują nasze polskie morze, dlatego warto z nich korzystać. To samo tyczy się różnego typu voucherów oraz bonów zniżkowych na pokoje hotelowe.

Polskie morze jest pełne uroku i chętnie nad nie jeździmy. Jeżeli chodzi o formę podróży w zależności od tego na ile jedziemy i co ze sobą zabieramy. Jeżeli wybieramy się ze znajomymi i całą rodziną najczęściej jedziemy samochodem – może i jest to droga forma, szczególnie gdy jedziemy z drugiego końca Polski, jednakże w przeliczeniu koszt na każdą osobę pokrywa się z kosztami przejazdu pociągu lub lotu samolotem a jednak samochód przydaje się chociażby do wyjazdu na wycieczkę czy do sklepu po zakupy.

Polski bus jest również dobrym rozwiązaniem, gdyż cena jest adekwatna do podróży, niestety nie jest to zbyt wygodna forma, chyba że ktoś lubi podróżować autokarami. Samoloty mają to do siebie, że są najwygodniejszym i najszybszym środkiem transportu ale i najdroższym. Jeżeli zależy nam na cenie musimy wybrać coś mniej komfortowego. Należy również pamiętać, żeby podczas jazdy samochodem nie wybierać się w największy upał tylko wyjechać bardzo wcześnie rano, gdyż podczas wysokiej temperatury na dworze, kiepsko znosimy jazdę samochodem.

Dodaj komentarz