Promocja Deichmann Wałcz

Co wywołuje płaskostopie u dzieci jak tego unikać?

Płaskostopie liczy na głębokim obniżeniu sklepienia stopy czy lecz jej obniżeniu. Stopa która nie ma płaskostopia nie dotyka całą naszą powierzchnią podłoża. Kości tej stopy tworzą łuk. U stopy która ma płaskostopie niestety tak się nie dzieję.

Promocja Deichmann Koszalin

U tej osoby wchodzi do zaniku łuków stopy, wtedy stopa zatrzymuje się płaska. Według badań (wyniki statystyk na r. 2017) na płaskostopie ma do 40% ludzi. By uniknąć powstania płaskostopia u dziecka, należy: Zapewnić komfortowe buty zwłaszcza dzieciom kierującym swoje pierwsze etapy, unikać rozwoju nadwagi – otyłości jest przyczyną płaskostopia ponieważ, nie sprzyja zdrowiu i obciąża stopy. Wyróżniane są dwa rodzaje płaskostopia – płaskostopie podłużne oraz płaskostopie poprzeczne.

promocja Deichmann
promocja Deichmann

Płaskostopie podłużne, będące skutkiem zmniejszenia się łuku podłużnego stopy tak, że wszystka podeszwa stopy zaczyna dotykać podłoża. Płaskostopie poprzeczne, spowodowane obniżeniem sklepienia poprzecznego stopy, w którym stopa składa się duża i zostawia swoją elastyczność. Płaskostopie rośnie w wszystkim wieku.

zobacz również Karta podarunkowa Deichmann

U maluchów do jakiś 3-4. roku bycia płaskostopie jest prawie fizjologiczne, i związany jest z obecnością poduszeczek tłuszczowych, wiotkich więzadeł i obolałych mięśni. Tym modelem płaskostopia u najmłodszych nie powinno się martwić, gdyż znika sam wraz z wzrostem dziecka. Deformacja stopy w postaci płaskostopia zmienia ważne tematy jej utrzymania. Pojawiają się w tedy obrzęki stóp i dolegliwości bólowe nie tylko stóp, ale również łydek oraz kręgosłupa. Gra tym nacisk na założenie w miejscu stopy do tego nieprzystosowanym skutkuje wydzielaniem się na podeszwie stopy bolesnych i trwałych odcisków. Płaskostopie poprzeczne może i doprowadzić do rozwoju wtórnych deformacji stóp lub stopy pod postacią palucha koślawego albo w skrajnych przypadkach tzw. palców młotkowatych.

Tak zniekształcona stopa utrudnia dobranie i mienie obuwia i chodzenie. Istnieje to wyjątkowo niekomfortowe i niezbędne będą buty ortopedyczne dla dzieci. Płaskostopie podłużne, zwłaszcza nieleczone także długo trwające, prowadzić może do rozwoju stanów zapalnych przeciążonych torebek i więzadeł stopy. Leczenie płaskostopia polega nie właśnie na szkoleniu mięśni stóp tylko także przechowywaniu dobrze dobranych, szerokich i odpowiednich butów, stosowaniu specjalnych wkładek ortopedycznych (ale ale po konsultacji z specjalistą – nigdy na inną rękę!) i pytaniu o utrzymywanie prawidłowej pozycje ciała.

Promocja Deichmann Koszalin

Do ćwiczeń korekcyjnych, które wzmacniają mięśnie stóp, należą: działanie na palcach, piętach i zagranicznych krawędziach stóp, zwijanie palcami stóp np. chusteczki spoczywającej na podłodze lub chwytanie i podnoszenie palcami stóp małych przedmiotów z ziemie. Czasem choć w sukcesie zaawansowanych i płacących wielkie dolegliwości deformacji stóp, zadania i działanie zachowawcze mogą wykazać się nieskuteczne. Konieczny potrafi się okazać to zabieg operacyjny. Zawsze to stanowi korzystne właśnie w ostateczności.

Źródło artykułu Co wywołuje płaskostopie u dzieci jak tego unikać?

Promocja Deichmann Koszalin

Dodaj komentarz