Poczta kurier Bystrzyca Kłodzka zamów online

poczta kurier

Z powodu wzrastającego tempa życia i zwyżkującej popularności zakupów online, coraz częściej korzystamy z usług firm kurierskich. Dostępne na rynku oferty przyciągają nas korzystnymi cenami i błyskawicznymi terminami dostarczenia. Nadawanie paczek z Poczta kurier Prusice może być bardzo łatwe i naprawdę może ułatwić nasze życie. Co powinniśmy wiedzieć o wysyłaniu paczek przez firmę kurierską? Jakie mogą być dobre strony takiego rozwiązania? A także jakie błędy popełniamy przy wysyłaniu paczek?

Poczta kurier Prusice

Małogabarytowe przesyłki

zamów kuriera

Najczęściej wysyłane przesyłki, to te o niewielkich rozmiarach. Chociaż przetransportowanie ich samemu na pocztę może nie było by, aż tak trudne, jednak możliwość odebrania ich z naszego miejsca zamieszkania przez kuriera wiele upraszcza. Oszczędzamy przy tym czas oraz swoje nerwy, ponieważ czekanie w kolejkach na poczcie nigdy nie było przyjemne. Wysłanie małej paczki to tylko kilka elementów, w pierwszej kolejności trzeba zrobić zlecenie na kuriera, zapakować pakunek zgodnie z wytycznymi a następnie czekać aż Poczta kurier Prusice zjawi się pod naszymi drzwiami.

Firma kurierska miasto może wziąć naszą przesyłkę nawet w tym samym dniu, jeżeli złożyliśmy zamówienie przed południem, lub dnia kolejnego. Ma to znaczenie szczególnie jeśli zależy nam na doręczeniu przesyłki do adresata na czas. Zwyczajowo moment dostarczenia przesyłki wynosi 24 godziny w następnym dniu pracującym.

Wysyłka w dużych ilościach

Gdy jesteśmy średnim przedsiębiorcą i nadajemy dużo pakunków każdego miesiąca warto skorzystać z możliwości przesyłek hurtowych z firma kurierska miasto. Pozwoli to ograniczyć ilość papierów. Poza tym mamy wtedy szansę dostania faktury zbiorczej pod koniec miesiąca.

Przy wysyłaniu takiej ilości pakunków na pewno dostrzeżemy też korzyści z przejmowania ich przezpracownika firmy kurierskiej w prost z naszego miejsca zamieszkania. zawiezienie ich za każdym razem na pocztę zajęło by wiele czasu oraz wymagało od nas siły, szczególnie jeślipaczki dużo ważą. Poza tym cena paczek hurtowych będzie korzystniejsza niż płatność za każdą z paczek oddzielnie. Jeśli więc potrzebujemy nadawać znaczące ilości paczek powinniśmy skorzystać z możliwości paczek hurtowych.

Przewóz palet

A co wtedy, kiedy pakunek który potrzebujemy nadać zajmuje bardzo dużo miejsca i dużo waży? Ekonomicznym rozwiązaniem jest przetransportowanie go na palecie. Firma kurierska miasto umożliwia nam przewóz ładunku do 500 kg. Przesłanie palety nie różni się właściwie od wysłania tradycyjnej przesyłki. Również musimy zrobić zamówienie, zapakować paczkę oraz umożliwić kurierowi odebranie. Z racji na rozmiary paczki powinniśmy ułatwić podjazd dla samochodu ciężarowego do punktu składowania pakunku.

Należy pamiętać, że licząc rozmiary przesyłki i masę powinniśmy uwzględnić paletę. Standardowa euro-paleta waży w przybliżeniu 25 kg i ma około 15 cm wysokości. Poza tym drewniane palety będą zwiększyć swoją masę pod działaniem wilgotności, dlatego rozsądniej jest nie zbliżać się do maksymalnej masy paczki. Dobierając paletę na której prześlemy towar, dowiedzmy się czy będzie ona w dobrym stanie. Nadgniła paleta nie może stwarzać odpowiedniego zabezpieczenia i przedmioty na palecie mogą ucierpieć. Gdy okaże się, że paleta nie była sprawna w momencie nadania paczki, możemy mieć kłopoty z uzyskaniem zwrotu za straty.

Generalne zasady nadawania paczek

Każda firma kurierska miasto ma własne wewnętrzne zasady odnośnie wymiarów, zabezpieczenia paczek i kontaktu z kurierem. W związku z tym należy zapoznać się z nimi przed dokonaniem zamówienia. Kluczową rzeczą przy przygotowywaniu przesyłki jest odpowiednie jej zabezpieczenie. Jest to uzależnione od zawartości przesyłki i jej wymiarów. W przypadku palet najczęściej wystarczy okręcenie jej stretchem lub zabezpieczenie towaru odpowiednimi pasami. Niewielkie przesyłki z kruchą zawartością będą wymagały uszczelnienia, które będzie pochłaniało pojawiające się wstrząsy. Co prawda Poczta kurier Prusice dba żeby wszystkie paczki były przenoszone z troską, jednak warto pamiętać, że w trakcie transportu nasza paczka może się przewracać lub być przyciśnięta przez inne pakunki.

Kolejną rzeczą o której wiele nadawców zapomina jest wygenerowanie listu przewozowego. Poczta kurier Prusice odbierając pakunek potrzebuje też ten dokument dostać i jeśli nie przygotowaliśmy go wcześniej, musimy to zrobić gdy kurier już czeka. W związku z tym przedłużamy czas odebrania przesyłki i w skali roboczego dnia, może okazać się, że kurier nie zdoła do kogoś przybyć. W związku z tym powinniśmy myśleć nie tylko o sobie, ale również o pozostałych chcących skorzystać z oferty Poczta kurier Prusice .

Zobacz również poczta Kurier