Pitbull Patryk Vega Pyrzyce

Od roku 2005 filmów opowiadających o pracy policji wyszło już dużo. Jednak nadal nie zapomnieliśmy o jednym z klasyków gatunku, który powstał tylko w pozostałym roku. ”PitBull” to filmowy debiut, dziś niezwykle rynkowego i rozpoznawalnego polskiego reżysera-Patryka Vegi. Słynie on z podejmowania kontrowersyjnych materiałów i uczenia brutalności, Rzeczywiście było jeszcze natomiast w współczesnej pracy.

Pitbull Patryk Vega Dobrzany

Dzięki temu filmowi wszyscy zaczęliśmy patrzeć na rzecz policjantów nieco inaczej.

klik i ogladaj film

„PitBull” opowiada historię pięciu policjantów z Działu ds. Zabójstw. Naszą książkę wykonują znacznie dobra, sumiennie, mogą iść w grupie. Jednak po godzinach każdy z nich wymaga borykać się z własnymi problemami, które przeszkadzają im mieszkanie.

„PitBull” opowiada historię pięciu policjantów z Działu ds. Zabójstw. Naszą książkę wykonują znacznie dobra, sumiennie, mogą iść w grupie.

Jednak po godzinach każdy z nich wymaga borykać się z własnymi problemami, które przeszkadzają im mieszkanie. Gebels (grany przez Andrzeja Grabowskiego) musi walczyć z starą, która stara się odebrać mu założenia do kontrole nad dzieckiem. Starzejący się Benek (w współczesnej roli Janusz Gajos) zmaga się z chorobą wieńcową, ale bardzo zależy odpracować jeszcze dwa miesiące, które stały mu do emerytury.

Młody Nielat (Rafał Mohr), z powodu niezrozumienia ze perspektywy ojca, znajomych, a więcej w odreagowaniu na lęk powiązany z pracą jest w jeszcze toż ważniejsze problemy z narkotykami. Metyl (w jakiego rolę zajął się Krzysztof Stroiński) jest obecnie nałogowym alkoholikiem, który nieudolnie stara się jakoś ułożyć swoje mieszkanie osobiste. Ostatnim członkiem systemu jest Despero (Marcin Dorociński), który dostaje się w bardzo niekomfortowej i delikatnej sytuacji, wdaje się on ponieważ w interes z córką poszukiwanego przez zespół przestępcy.

Pitbull Patryk Vega Dobrzany

Części te niszczą wizerunek przystojnego policjanta, który dobrze buduje domową funkcję, a poza nią stanowi człowiekiem bez skazy, idealnym stróżem prawa, który z możliwością rozwiązuje wszystek problem i przeciwności losu. Bohaterowie stworzeni przez Vegę całkowicie burzą ten stereotyp.

Pomimo tego, że pierwsze minuty mogą przynosić nas w zakłopotanie, poczucie zagubienia i kierowania sobie pytania: O co dobrze funkcjonuje w tym obrazie? Akcja szybko wszystko wyjaśnia, buduje napięcie, w taki podejście, że gdy najszybciej chcemy poznać dalsze losy bohaterów.

Pitbull Patryk Vega Dobrzany

Odkrywa jeszcze to różniejsze aspekty praktyki w Dziale ds. Zabójstw.

Niektórych widzów razić może język, jakim podają się bohaterowie. Jednak czyli ich wizerunek byłby oczywiście realistyczny i oryginalny, gdyby posługiwali się poprawną polszczyzną? Łatwo nie, przekleństwa i wulgaryzmy w tym wypadku nie rażą, aż tak ciężko i podkreślają charaktery postaci, oraz warunki środowiska w jakim wykonują.

Patryk Vega zdecydował się obok młodych aktorów, postawić także na ostatnich starszych i niezwykle cenionych przez polską publiczność. Andrzej Grabowski i Janusz Gajos w domowych pozycjach spisali się fenomenalnie, zresztą po ich warsztacie nie można było spodziewać się rozczarowania. Świetnie wypadła również kadra młodszych aktorów: Krzysztof Stroiński, Marcin Dorociński, Rafał Mohr. Znacznie dużo spisali się w sile policjantów, którzy pogubili się we domowym mieszkaniu innym i wymagają liczyć się z konsekwencjami swoich błędnych decyzji.

Pomimo świetnej fabuły, dobrej praktyki reżysera, spójnego scenariuszu, znakomitej kreacji postaci film ma właściwość. Stanowi nią dźwięk, który stał przeprowadzony nie najlepiej, przez co niektórzy mogą korzystać poprzez ostatnie problem z prawdziwym odbiorem filmu.

Pitbull Patryk Vega Dobrzany

Wszystkie z form nie są czarno białe, pokazują nam się z pozostałych stron. Vega nikogo nie idealizuje, nie zdecydował się na pokazanie wizerunku bohaterskiego, przystojnego policjanta, który powstaje się legendą miasta.

Policjanci w popkulturze zbyt często ukazywani są jako osoby idealne, istniejące na ochronie prawa, często są bez skazy, mają ciekawe życie, kochająca żonę i dzieci. Polski reżyser pokazał nam szarą rzeczywistość, problemy prawdziwych ludzi, którzy pracują trudną pracę, i po niej wymagają liczyć się z naturalnymi demonami. Tylko to wykonało, że film spotkał się z racja pozytywnym odbiorem. Pomimo trudnej tematyki został oceniony przez publiczność, która nosiła teraz dość oglądania idealnych, nienagannych policjantów w podkoloryzowanych filmach. Postacie, które wykreował Vega, przygotowują się o dużo bardziej głębokie i odpowiednie.

Pitbull Patryk Vega Dobrzany

 

źródło artykułu PitBull

Dodaj komentarz