Piękne Busko Zdrój

Piękne Busko Zdrój
Busko Zdrój to wyjątkowe uzdrowisko. Można w nim przebywać w sanatorium, można relaksować się w jednym z hoteli. Miasto ma wieloletnią historię, początku miasta sięgają XII wieku, czasów, gdy była to osada pasterska. Hodowano tam konie dla książąt. W 1287 roku osada otrzymała prawa miejskie. W tym uzdrowisku kąpał się leczniczo Władysław Jagiełlo. Jego małżonka także korzystała z relaksu.

Piękne Busko Zdrój

Unikatowe Busko Zdrój

W tym kurorcie leczy się na bazie wód mineralnych – solanek siarczkowo-siarkowodorowych. Jon siarczkowy to czynnik wód mineralnych. Podczas kąpieli dociera on do organizmu. Wody te pomagają leczyć zapalenie stawów, choroby kręgosłupa, choroby zwyrodnieniowe stawów, nawet dyskopatię oraz rwę kulszową. Kurują również nadciśnienie tętnicze oraz choroby dermatologiczne. W Busku jest wiele zakładów przyrodoleczniczych. Są one modernizowane i pomagają świetnie się leczyć. Pobyty finansuje NFZ, czasami też można korzystać z finansowania prywatnego, czyli samodzielnie opłacić leczenie. Do tego kurortu jeżdżą ludzie w każdym wieku, warto jednak poradzić się lekarza, czy właśnie to uzdrowisko jest w pełni korzystne dla każdego.

Jakie atrakcje są w Busku?

Busko Zdrój posiada piękny Park Zdrojowy z Sanatorium Marconiego, czyli budowlą projektu włoskiego architekta. Do tego wspaniały deptak oraz Aleja Gwiazd. Zielonym deptakiem można przespacerować się do Rynku w Busku. A tam jest piękna fontanna. Znane są Galeria Zielona, a turyści robią sobie zdjęcia przy ławeczce Wojtka Belona. Za rynkiem jest Kościół Niepokalanego Poczęcia NMP. Warto przejechać się elektryczną kolejką Słoneczny Ekspres. Koniecznie trzeba dojechać do rezerwatu Zimne Wody, obejrzeć Sosnę na Szczudłach, czyli unikatowy pomnik przyrody. Atrakcją są kąpiele w piwie. Na pewno uspokoją, wyciszą i będą źródłem przyjemności. Kąpiele w piwie trwają kwadrans, nie są drogie, a można je zamówić telefonicznie. Można opłacić je kartą kredytową. Na jedną kąpiel zużywa się trzy butelki piwa wlane do wody. Niby nic nadzwyczajnego, a relaks wyjątkowy. Nie trzeba odwiedzać Czech, aby wykąpać się w piwie. Inną atrakcją jest drewniany kościół pod wezwaniem Świętego Leonarda pochodzący z XVII wieku.

Co można zyskać w Busku?

I to byłoby na tyle. Nikt jednak do Buska Zdroju nie przyjeżdża na zwiedzanie, ale na kuracje. W uzdrowisku są dostępne tanie noclegi w kwaterach prywatnych i pensjonatach. Można też wydać sporo na luksusowe hotele. Każdy kuracjusz samodzielnie wybiera swój sposób relaksu i ma tutaj duże pole do popisu. Rezerwaty przyrody to doskonałe miejsca na spacer. Zabiegi balneologiczne, fizykoterapia i fizjoterapia są jednak podstawą. Busko to miejsce lecznicze, tutaj miło spędza się czas i powraca do zdrowia. Odzyskanie sił fizycznych to najlepsza nagroda za pobyt w Busku Zdroju. Jest to jedna z atrakcji Województwa Świętokrzyskiego. Nieduży kurort w atrakcyjnej lokalizacji, miejsce dla osób o różnorodnej zasobności. Dobre dla młodzieży, osób w średnim wieku oraz seniorów. Każdy znajdzie tutaj coś odpowiedniego dla siebie.

Autor artykułu
Artykuł przygotowany przez ekskluzywny hotel bristolbusko.pl ze SPA położony w Górach Świętokrzyskich w miejscowości Busko Zdrój

Dodaj komentarz