Lombard życie pod zastaw

Lombard życie pod zastaw Lombard. Życie pod zastaw jest jednym z nowych polskich seriali aktualnie dostępnych w ofercie telewizyjnej jak i online. Pierwszy odcinek został wyemitowany 4 września 2017 roku w TV Puls. Serial ten opowiada historię prowadzenia lombardu i perypetie z tym związane.

Lombard życie pod zastaw

Lombard. Życie pod zastaw – opis serialu

Głównymi bohaterami serialu są: Kazimierz Barski – właściciel lombardu, Ziutek – stały klient, Marta i Adek – dzieci Kazimierza. „Lombard. Życie pod zastaw z każdym odcinkiem opowiada inną historię powiązaną jednak z prywatnymi i zawodowymi przygodami głównych bohaterów. Serial ten stawia głównie na humor sytuacyjny oraz lekkie podejście, jednak możemy w nim też uświadczyć bardziej stonowane i poważne odcinki skłaniające nas do refleksji. W każdym odcinku pojawiają się inni, poza stałą ekipą, niezmiernie zróżnicowani bohaterowie poboczni w roli klientów lombardu: od osób młodszych, bezrobotnych, po osoby starsze borykające się z brakiem źródła gotówki oraz środków do życia. Serial dostępny jest w formie telewizyjnej na kanale TV Puls, jak i online na stronie internetowej wymienionego kanału. Co warte uwagi, „Lombard..” zdobył niedawno Telekamerę w kategorii: serial fabularno-dokumentalny – okazał się on jednym z jesiennych zaskoczeń, a zarazem hitów stacji. Dzięki wysokiej popularności serialu, stacja zdecydowała się na jego kontynuację w postaci sezonu 2, który jest aktualnie w realizacji, a jego premiera ma odbyć się w kwietniu roku bieżącego, na tym samym kanale. Rekordowy odcinek „Lombard. Życie pod zastaw” osiągnął ponad 15 procent udziału w przedziale największej grupy komercyjnej wieku 16-49 lat oraz prawie 9 procent w grupie komercyjnej ALL. Jak zapowiadają twórcy, dzięki takiej popularności, będą w stanie stworzyć szereg nowych wątków, historii oraz bohaterów, dzięki czemu serial będzie mógł poruszyć nowe tematy.

Gdzie można zakupić przedmioty i rekwizyty z filmu?

W momencie emisji pierwszego odcinka, a zarazem premiery serialu 4 września, na olx.pl zostało jednocześnie uruchomione konto, które przedstawia ofertę sprzedaży rekwizytów i wybranych przedmiotów z serialu. W dniach powszednich – od poniedziałku do piątku – na stronie będzie udostepniany przedmiot, który pojawił się w produkcji, który będzie można zakupić: na olx.pl pojawiły się między innymi takie rekwizyty z serialu jak: biżuteria noszona przez serialową Andżelikę, krasnal ogrodowy który został zastawiony przez Ziutka czy instrument muzyczny. Cały dochód sprzedaży przedmiotów, zarówno z sezonu 1 jak i aktualnie powstającego sezonu 2 ma zostać w pełni przeznaczony na cele charytatywne fundacji TV Puls „Pod Dębem”, która zajmuje się pomocą osobom starszym i seniorom.

Casting do serialu – jak i gdzie można się zgłosić?

Serial produkowany i realizowany jest we Wrocławiu, aktualnie realizatorzy poszukują statystów i epizodystów do realizowanego  obecnie sezonu 2 ( pojawi się w kwietniu na kanale telewizji Puls. Swoich sił próbować w angażu do serialu można poprzez agencję aktorską Edwin Film lub bezpośrednio na terenie Wrocławia, gdzie dostępne są oferty pracy epizodycznej w serialu.

1 thought on “Lombard życie pod zastaw”

  1. Pingback: Lombard Życie pod zastaw! » Polski Lombard

Dodaj komentarz