Komputer czy Playstation, odwieczny spór gracz.

Artykuł poddaje analizie, który sprzęt do gier jest lepszy i dlaczego.

Od dawna trwa nieustanna walka pomiędzy PC-tami a konsolami, w głównej mierze Playstation 4 Pro, które teraz jest najnowszą platformą z serii Playstation. Porównując te dwa sprzęty, musimy zwrócić uwagę na ich cenę, oferowaną grafikę, zapotrzebowanie przestrzenne oraz inne. Po pierwsze skupmy się na cenie.

Wydane w 2016 roku Playstation 4 Pro kosztuje w dniu dzisiejszym około 1600 złotych, przy czym musimy wziąć poprawkę na kupno telewizora, który wyświetlać będzie obraz, czy ewentualne, dodatkowe pady do gry. Kwota całości skoczy z pewnością do kilku tysięcy, bądź w przypadku telewizorów z górnej półki, do kilkunastu tysięcy. Jak wygląda sytuacja jeśli chodzi o komputery? Dobry PC-et gamingowy kosztuje w granicach 4,5 tysięcy do nawet 10 tysięcy złotych. Zależnie od tego jak dobry sprzęt potrzebujemy i jak bardzo chcemy nacieszyć oko niepowtarzalną wydajnością, ceny te będą różne. Podobnie jak w przypadku Playstation, komputerem jest tylko pudło. Potrzebny będzie nam także monitor, myszka, klawiatura, głośniki lub słuchawki, do tego wszystkiego z pewnością wygodny fotel. Już kwota, którą przeznaczymy na tę przyjemność przekroczy kwotę kilkunastu tysięcy złotych. Kolejną sprawą dotyczącą wyboru jest grafika.

Platformy PC dysponują szerokim spektrum wrażeń graficznych. Odpowiednio od posiadanej karty graficznej możemy uzyskać poziom grafiki, który jest dostępny dla możliwości tej karty. Najlepsze karty graficzne umożliwiają korzystanie z rozgrywki z ustawieniami ULTRA, które zapewniają niezapomniane przeżycia. Pod względem różnorodności grafiki Playstation 4 Pro jest lepszym wyborem. Na tej platformie nie musimy przejmować się rozległym wyborem kart graficznych, mamy tam bowiem zainstalowany jeden model, który zapewnia optymalne, zawsze doskonałe efekty. Nie musimy martwić się dobieraniem specjalnego sprzętu.

Dużym plusem Playstation jest możliwość zagrania na nim w gry, które nie są dostępne na innych platformach, np. „ Horizon Zero Dawn”. Następną sprawą jest korzystanie z odpowiedniego dla nas kontrolera. Na komputerze naszym głównym kontrolerem jest mysz. Na playstation są to pady, które są raczej ciężkie w obsłudze dla ludzi, którzy wcześniej nie mieli z nimi styczności. Szczególnie podczas gier typu FPS możemy odczuwać duży dyskomfort i frustracje starając trafić w ruchomy cel, podczas gdy celownik lata nam jak opętany. Jeżeli jesteśmy typowymi graczami i wykorzystujemy sprzęt tylko żeby pograć, najlepszym wyborem będzie Playstation. Jest dużo tańsze i nie wymaga ciągłych inwestycji oraz zajmuje stosunkowo mniej miejsca. Grona fanów tych dwóch platform są jednakowo ogromne, zdania są podzielone, jedno jest pewne, każdy znajdzie coś dla siebie.

Dodaj komentarz