Jak wybrać dobry kubek termiczny?

Jak wybrać dobry kubek termiczny?

Wiele osób uważa, że kubek termiczny to tylko zwykły gadżet, który nie posiada specjalne dużego znaczenia. Jest to jednak błąd, ponieważ odpowiednio dobrany, jest w stanie rewelacyjnie sprawdzać się w drodze do pracy, na uczelnie czy też do szkoły. Może być również świetnym sposobem na ciepłą kawę lub herbatę daleko poza miastem. Trzeba jednak wiedzieć, jak taki kubek wybrać.

Z jakiego materiału powinien być wykonany?

Kluczową sprawą podczas wybierania termicznego kubka, jest zdecydowanie się na odpowiedni materiał, z którego będzie on wykonany. Na rynku dostępne są modele wykonane ze stali nierdzewnej, aluminium, plastiku, a nawet porcelany. Który z nich będzie najlepszy? Zdecydowanie najbardziej godnym polecenia modelem jest ten wykonany ze stali nierdzewnej lub też ewentualnie z aluminium. Jest on w takim wypadku odpowiednio mocny, a przy tym lekki. Pamiętać jednak trzeba, żeby zadbać o to, aby wybrany model posiadał podwójne ścianki, dzięki czemu lepiej będzie izolować ciepłe napoje.

Jaki powinien mieć kształt?

Kolejną bardzo ważną sprawą podczas wybierania kubka termicznego, jest dobranie odpowiedniego jego kształtu. Dobry i przede wszystkim wygodny kubek termiczny musi dobrze leżeć w dłoni, pozwalać na wygodne i stabilne jego trzymanie. Oprócz samego kształtu musi być także pokryty specjalną, antypoślizgową powłoką, która zapobiegać będzie jego wyślizgnięciu się z dłoni. Zdecydowanie odradza się kubki termiczne pozbawione jakiejkolwiek powłoki, ponieważ będą one bardzo niewygodne w trzymaniu i często będą po prostu doprowadzać do wylewania się obecnego w nich napoju.

Jaka pojemność?

Ostatnią bardzo ważną sprawą podczas kupowania takiego kubka, jest określenie jego pojemności. Jest to cecha wbrew pozorom kluczowa i najważniejsza, ponieważ od niej zależy to, na jak długo starczy nam przygotowanego płynu. Nie można jednak przesadzać z pojemnosią, ponieważ wpływać ona będzie negatywnie na wielkość kubka, oraz na jego wagę. Warto tę kwestię poważnie przemyśleć i dobrać rozmiar kubka pod własne potrzeby.

Artykuł powstał we współpracy z Faktoria – Kubki termiczne

Dodaj komentarz