Jak działa pożyczka w lombardzie?

Jak działa pożyczka w lombardzie?

Potrzebujesz pożyczyć pieniądze? Jedną z opcji będzie lombard. Dzięki zastawieniu rzeczy można bez większego problemu uzyskać pieniądze. Zasady działania tego rodzaju miejsc są dość proste jednak decydując się na skorzystanie z tej formy uzyskania gotówki. Zanim zdecyduje się na skorzystanie z tej formy uzyskania gotówki to warto poznać kilka podstawowych informacji.

Co można zastawić w lombardzie?
Zastawić można różne rzeczy. Najbardziej atrakcyjne rzeczy to elektronika i biżuteria, jednak zastawić można także sprzęt AGD, antyki, obrazy i wiele innych podobnych produktów. Większość lombardów przyjmuje praktycznie każdy produkt, który reprezentuje sobą jakąś wartość. Zanim odda się jakąś rzecz do lombardu jest ona wyceniona przez pracownika. Na jej podstawie otrzymuje się propozycję uzyskania konkretnej kwoty pieniędzy.

Warunki pożyczki lombardowej
Oczywiście każda pożyczka ma swoje warunki. Tak samo pożyczka lombardowa i dlatego też zanim zdecyduje się na skorzystanie z takiej oferty warto się z nimi zapoznać. Oczywiście najważniejsze są warunki takie jak kwota spłaty, termin, prowizje i inne informacje związane ze spłatą udzielonej nam pożyczki. Aby uzyskać pożyczkę w lombardzie niezbędny będzie nasz dowód osobisty, ewentualnie prawo jazdy jeśli akurat w danej firmie jest ono respektowane. W większości przypadków pożyczki w lombardzie udzielane są na okres do 31 dni. Zalicza się je do pożyczek krótkoterminowych. Prowizja, która pobierana jest przez lombardy zwykle zależy od czasu na jaki udzielona jest pożyczka, jej kwoty oraz ewentualnego przedłużenia czasu pożyczki.

Nie oddanie pożyczki
Jeżeli pożyczka w lombardzie nie zostanie zwrócona to przedmiot zastawu przechodzi na pożyczkodawcę. Dlatego też właśnie zwykle kwota pożyczki jest niższa od wartości przedmiotu, aby w razie braku spłaty lombard również mógł zarobić. Jest to problem gdy zastawiamy nie tylko rzeczy wartościowe pod kątem kwoty, ale także jeżeli chodzi o przedmioty, które mają pewną wartość sentymentalną.

Dodaj komentarz