Gotówka pod zastaw, jak to działa?

Gotówka pod zastaw

Gotówka pod zastaw – Ostatnimi czasy dużo słyszy się o lombardach i ich sposobie funkcjonowania. Każdy, kto słyszy to słowo, od razu myśli o jednym- gotówka pod zastaw.

W zamian za przyniesioną drogocenną rzecz otrzymujemy trochę pieniędzy. Trochę to adekwatne słowo, ponieważ nie pokrywa się ani trochę z wartością przedmiotu.

Gotówka pod zastaw

Najczęściej, osoby odwiedzające to miejsce nie wracają po swoją własność, a w konsekwencji po określonym czasie, przedmiot jest wystawiony na sprzedaż. Lombardy cieszą się dużym powodzeniem, a przy tym są prawdziwą żyłą złota. Codziennie można w tym miejscu spotkać nawet kilkadziesiąt osób, chcące zastawić swoją rzecz i dostać parę gorszy.

Kto tak naprawdę przychodzi do lombardów i co Ci ludzie zostawiają w tym miejscu? Odpowiedź na to pytanie jest banalnie prosta. Tak naprawdę, możemy spotkać tam każdego.

Od samotnej matki chcącej wyprawić swoje dziecko do szkoły, osobę, której firma upadła i nie ma, co zrobić ze sprzętem, po młodą osobę, która potrzebuje pieniędzy na imprezę bądź używki oraz oczywiście bezdomnych, którym udało się zdobyć jakiś przedmiot i pragną za niego dostać trochę pieniędzy, aby kupić chociażby chleb. Wielu ludzi jest świadomych, że w 95% nie wrócą po swoje rzeczy.

Są nimi pamiątki rodzinne, sprzęt elektroniczny, biżuteria, zegarki, komputery, słuchawki, tablety, rowery, a nawet zdarzy się, że ktoś chce zastawić swój samochód. Musimy jednak pamiętać, że lombard nie bierze byle, jakiego auta. Musi spełniać odpowiednie kryteria, jakimi są m.in. wiek samochodu. Nie może być starszy niż 10 lat.

Ilość pieniędzy, jaką możemy otrzymać za pozostawioną rzecz nie należy do dużej kwoty. Mimo wszystko, ludzie decydują się na to. Uważają, że lepiej pozostawić rzecz w lombardzie i otrzymać za nie gotówkę, niż wiązać się z bankiem biorąc kredyt.

Zostawiają biżuterie ze złota lub białego złota za małe pieniądze, które często nie przekraczają 100 zł. Natomiast słuchawki czy telefony komórkowe, potrafią być wycenione za około 50 zł. Nieważne, czy coś jest pamiątką rodzinną, czy wiąże się z tym przedmiotem jakaś sentymentalna historia. Ludzie, których nie stać i żyją w biedzie, często są zmuszeni do podjęcia takiego kroku.

Jak widać lombardy są traktowane, jako ostatnia deska ratunku, kiedy brakuje pieniędzy? Osoby korzystające z ich usług często są zmuszeni pożegnać się ze swoimi rzeczami, ponieważ zwyczajnie po nie nie wracają. Placówki te mają naprawdę duże zyski, cieszą się popularnością i ciągłym obrotem pieniędzy.

W Polsce jest bardzo dużo lombardów, każdy z nich może przedstawić swoją cenę, dlatego jeżeli ktoś jest zmuszony skorzystać z ich usług, to powinien szukać najlepszej opcji.

Lombard życie pod zastaw

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments