Czy warto korzystać z ofert chwilówek?

Czy warto korzystać z ofert chwilówek?
Oferty na pożyczki mogą być naprawdę ciekawe i mogą nas bardzo zachęcać do ich wzięcia. Mimo to musimy właśnie na takie oferty bardzo uważać, ponieważ w umowie mogą mieć niekorzystne dla nas zapisy. O tym, jak odpowiednio wziąć pożyczkę, można dowiedzieć się właśnie w tym artykule.

 

Czy warto korzystać z ofert chwilówek?

Chyba nie ma osoby, która stwierdziłaby, że ma za dużo pieniędzy. Każdemu z nas od czasu do czasu przydałby się większy zastrzyk gotówki. Nie ma to być zastrzyk po to, aby wydać te pieniądze na głupoty, lecz na nieco ważniejsze rzeczy. Taka dodatkowa gotówka to szansa na wizytę u lekarza, naprawdę usterek w aucie… albo jakaś wymarzona rzecz, czy też wakacje. Marzenia nie są głupotami, bo dzięki nim się spotkamy, więc warto na nie stawiać. Szansą na ekstra gotówkę, są pożyczki.

Jak bezpiecznie wziąć pożyczkę?

Jeśli już wiemy, że pożyczki mogą być dla nas dobrym rozwiązaniem, to jednak mimo wszystko na razie wstrzymajmy się z korzystaniem z takich produktów finansowych, ponieważ jeśli do takiej sprawy źle podejdziemy, może się to źle skończyć dla naszego portfela. Jednak jeśli już nieco ochłonęliśmy, lecz pomysł wzięcia pożyczki nadal mamy w głowie, to teraz czas na logiczne podejście do tematu.

Jak już wcześniej zostało wspomniane, pieniądze potrzebne są nam w różnych sytuacjach, lecz zamiast od razu rzucać się na oferty, które znajdziemy w Internecie, może najpierw lepiej podejść do sprawy spokojnie. Może i zajmie to nieco więcej czasu, ale na pewno będzie bezpieczniejsze. Na początek warto zająć się poradami, które możecie przeczytać poniżej. Może nie pomogą wam one we wszystkim, ale naprowadzą was na drogę, jaką powinniście postępować.

1. Stawiaj na to, co znane

Nigdy nie kupujmy kota w worku, czyli to przysłowie wykorzystajmy również w firmach pożyczkowych i nigdy nie kupujmy takiego produktu finansowego, którego nie jesteśmy świadomi i o którym mało wiemy. Zawsze przed wyborem przedsiębiorstwa, z którego usług chcielibyśmy skorzystać, warto rozejrzeć się, jak sprawa wygląda na rynku. Nie ograniczajmy się do najbliższej okolicy. W dobie nowoczesnych technologii skorzystanie z usług firmy oddalonej nawet o kilkaset kilometrów, nie będzie żadnym problemem. Poznaj więc różne firmy pod względem podejście do klienta, statusu na rynku finansów, lat działalności, a także opinii byłych klientów. Nie zawsze opierajmy się na danych z Internetu. Może znajomi będą w stanie nam coś doradzić i podać kilka opinii. Tak stwarzamy pierwszą listę przedsiębiorstw, które potencjalnie udzielą nam pożyczki.

2. Jaka oferta?

Możliwości kreowania ofert jest tyle, że tak naprawdę każde przedsiębiorstwo ofertę może mieć inną. Oczywiście zmiany będą drobne, nieraz tylko kosmetyczne, jednak zawsze to jakaś różnica, która może działać na naszą korzyść lub niekorzyść. Dowiadujemy się więc, jakie jest oprocentowanie pożyczki, ale realne oprocentowanie, a nie to z reklam. Poznajemy RRSO, dodatkowe opłaty, koszty, takie jak ubezpieczenie, ewentualna wizyta windykatora, czy też spóźnienie z opłatą. W ten sposób naszą wcześniej przygotowaną listę możemy sprawnie ograniczyć do jeszcze mniejszej ilości pozycji. Zyskujemy również wiele cennych informacji, które wykorzystamy później. Ofertę możemy sprawdzić w serwisie wchodząc na porównywarka chwilówek.

3. Dokładnie policz!

Liczby nie kłamią, lecz te przedstawione nam przez kogoś innego czasem mogą nieco naginać rzeczywistość. Dlatego też nie zawsze kierujmy się kalkulacją kosztów, jaka będzie zaprezentowana nam przez pracownika przedsiębiorstwa udzielającego pożyczek. W domu spokojnie podliczmy wszystkie koszty i zobaczmy, ile realnie wyniesie nas całkowity koszt pożyczki. No i tak właśnie dochodzimy do punktu wyboru tej jednej firmy. Na tym jednak nie koniec, ponieważ teraz pora na umowę.

4. Nie podpisuj byle czego

Jedną z naszych ogromnych wad jest to, że nie zwracamy zbytniej uwagi na regulaminy, które zdarza nam się akceptować, a także na umowy, które podpisujemy. Fakt, że pracownik nam udzielił dobrze brzmiącej informacji, nie oznacza, że w umowie nie będzie widniał nieco inny zapis. Dlatego umowa powinna być przez nas przejrzana i przeczytana dokładnie co najmniej raz, a równie dobrym krokiem byłoby skierowanie się do osoby, która zna się na tych umowach i wyjaśni nam wszystko, co dla przeciętnego Kowalskiego niezrozumiałe. Jeśli wszystko jest dobrze, to pozostaje podpisanie umowy i cieszenie się pożyczką.

5. Smutne chwile

Niestety jednak to jeszcze nie wszystko. Wraz z terminem, który został zapisany w umowie, przychodzi pora na spłacenie raty. Czasem zdarzy nam się o niej zapomnieć, czasem za późno wyślemy przelew albo spóźnimy się do siedziby i tak właśnie pojawiają się problemy w postaci dodatkowych kosztów. Lepiej jest ich uniknąć. W tym celu najlepszym rozwiązaniem będzie po prostu ustawienie na koncie bankowym stałych zleceń i tak przestajemy się martwić pożyczką.

Jeśli dobrze zarządzamy naszym budżetem domowym, to spłata nie powinna być dla nas wielkim obciążeniem. Pierwsza pożyczka może być dla nas sprawdzianem, czy możemy korzystać z takich usług finansowych, czy lepiej je omijać. Jednak jeśli wszystko idzie dobrze, to warto od czasu do czasu wykorzystać okazję i skorzystać z pożyczki. Może to nam wyjść na dobre.

Dodaj komentarz