Czy opłaca się zastawiać przedmioty w lombardzie

Lombard udziela pożyczki krótkoterminowe – najczęściej możliwe do spłaty do 30 dni, często z możliwością przedłużenia – pod zastaw różnych rzeczy: biżuterii, sprzętu RTV i AGD, telefonów, narzędzi.

Lombard udziela pożyczki krótkoterminowe – najczęściej możliwe do spłaty do 30 dni, często z możliwością przedłużenia – pod zastaw różnych rzeczy: biżuterii, sprzętu RTV i AGD, telefonów, narzędzi itp.

Trzeba mieć na uwadze, że nigdy nie dostanie się kwoty wartości danego przedmiotu. Nawet jeśli produkt jest nowy, nieużywany, posiada oryginalne pudełko, dowód zakupu i gwarancję, klient nie otrzyma pożyczki w wysokości ceny nowego produktu. W przypadku rzeczy używanych, pracownik lombardu sprawdza jego wartość, ale i tak zaproponuje kwotę mniejszą od tej, którą znajdzie w sieci. Chodzi o to, że jeśli klient nie odbierze zastawu, przechodzi on na własność lombardu, który ma prawo przedmiot sprzedać, jednak za rozsądną cenę.

Jakie są więc zalety pożyczki wziętej pod zastaw w lombardzie?

pożyczkę otrzymuje się w gotówce obie strony podpisują umowę i osoba zastawiająca wie dokładnie, ile i kiedy będzie musiała od dać pieniędzy, by odzyskać zastaw zastawione rzeczy są bezpieczne termin spłaty pożyczki można odroczyć, trzeba jednak skontaktować się w tej  sprawie z pracownikami lombardu nikt nie sprawdza wiarygodności osoby zastawiającej w żadnym rejestrze obejmującym  dłużników wiele lombardów jest otwartych  przynajmniej 6 dni w tygodniu, pożyczkę można uzyskać więc nawet w sobotę jeśli nie spłaci się pożyczki, nie rosną odsetki, tak jak w przypadku np. chwilówek.

A jakie są wady?

przeważnie nie otrzymuje się kwoty, którą zapłaciło się za dany produkt oddawany w zastaw i trzeba mieć to na uwadze. Chcąc pożyczyć np. 500 zł, trzeba zastawić nie tylko smartfon, za który  (nowy) zapłaciło się taką kwotę, ale jeszcze jakieś inne rzeczy jeśli osoba zastawiająca nie odbierze zastawu i zapomni przedłużyć umowę, przedmiot przestaje być jego własnością, co bywa bolesne szczególnie w przypadku biżuterii będącej pamiątką rodzinną nie wszystko jest dla lombardu wartościowe i nie da się wszystkiego w nim zastawić; wartość sentymentalna to nie to samo, co wartość pieniężna.

Ogólnie rzecz biorąc, pożyczanie pod zastaw w lombardzie jest o wiele bezpieczniejsze, niż od niesprawdzonych pożyczkodawców na duży procent. Umowa gwarantuje stałe i jasne warunki, a pożyczkobiorca ryzykuje tylko do wysokości wartości zastawu, określonej przez lombard.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments