Co zrobić, gdy brakuje Ci gotówki?

Co zrobić, gdy brakuje Ci gotówki?

Wszyscy czasem znajdujemy się w trudnej sytuacji. Niestety to właśnie wtedy najczęściej pojawia się potrzeba pilnego wydatku. Dobrym rozwiązaniem jest wówczas skorzystanie z pomocy finansowej oferowanej przez lombard. Jest to działalność, która zasadniczo polega na udzielaniu pomocy finansowej pod zastaw. W lombardach zwykle można też sprzedać oraz kupić wartościowe przedmioty, takie jak monety, biżuterię, sprzęt czy zegarek. W ten sposób możemy podreperować swój budżet w szybki i bezpieczny sposób. A jak to wygląda w praktyce? Sprawdzamy!

Lombard – w jakich sytuacjach przyda się jego pomoc?

O skorzystaniu z usług lombardu warto pomyśleć, gdy:

 • Masz w domu zbędny sprzęt i chcesz się go sprzedać w dobrej cenie.
 • Dostałeś/aś nietrafiony prezent i zamierzasz się go pozbyć.
 • Potrzebujesz szybkiego wsparcia finansowego na szybki wydatek.
 • Chcesz kupić sprzęt, artykuł kolekcjonerski lub prezent w dobrej cenie.
 • Nie lubisz skomplikowanych formalności.

Udzielenie pomocy finansowej w lombardzie

Liczba klientów lombardu stale rośnie. Dlaczego? Dużym atutem jest szybkość i brak formalności. Pomoc finansową w lombardzie można otrzymać właściwie od ręki, bez zbędnych formalności. Klienci mogą liczyć na dyskrecję i terminowość.

W praktyce wystarczy przynieść do lombardu wartościową rzecz, poczekać na wycenę na miejscu, a także okazać swój dowód osobisty lub inny dokument potwierdzający tożsamość, aby móc otrzymać pieniądze pod zastaw ruchomości. Wycena przedmiotu zastawu z reguły jest bezpłatna, a klient otrzymuje od lombardu wypłatę gotówki od ręki, po podpisaniu prostej umowy. Korzystanie z usług lombardu jest więc sposobem na to, aby szybko, skutecznie, przy zachowaniu minimum formalności móc otrzymać finansowanie dowolnych celów.

Co można przynieść do lombardu?

Klient lombardu może właściwie zastawić wszystko, co ma jakąkolwiek wartość. Jak radzą pracownicy Lombardexpres.pl warto pamiętać, że zastawiany przedmiot powinien być wartościowy na tyle, aby rzeczywiście mógł stanowić podstawę dla transakcji. Samodzielnie czasem trudno to ocenić, ale pracownicy lombardu na pewno pomogą. Warto tez pamiętać, że w lombardach można też zwyczajnie sprzedawać zbędne dobra – i to w bardzo dobrych cenach. Lombardy skupują zazwyczaj:

 • Elektronikę
 • Antyki
 • Monety
 • Złoto i srebro
 • Nieruchomości
 • Antyki

… i inne cenne przedmioty.

Wykupienie swojej własności z lombardu

W umowie zawieranej z lombardem umieszcza się powinien termin spłaty, który wynosi zwykle od kilku do kilkudziesięciu dni. Jeśli we wskazanym okresie klient nie wykupi zastawionego w lombardzie towaru, a podmiot ten nie wyrazi zgody na przedłużenie okresu trwania umowy, wówczas towar przechodzi na własność lombardu, który może wystawić go na sprzedaż.

Dodaj komentarz