Co jest mniej kosztowne pożyczka czy zastaw

Co jest mniej kosztowne

Co jest mniej kosztowne – Bolączką wielu początkujących właścicieli firm, ale i tych, którzy prowadzą swoje biznesy dłuższy czas jest to, że w wyniku niekorzystnego zbiegu okoliczności i złych decyzji ich firma straciła płynność finansową.

Co jest mniej kosztowne

Sytuacja robi się poważna, a Twoje dalsze inwestycje stają pod dużym znakiem zapytania. W tym artykule postaramy się Tobie pomóc. Sprawdzimy, czy opłaca się wziąć pożyczkę zabezpieczoną mieniem, na przykład samochodem. W tym artykule znajdziesz informację, jak działają lombardy.

Prowadzenie własnego biznesu polega na podejmowaniu mniej lub bardziej ryzykownych decyzji. Podjęte ryzyko może nas doprowadzić do fortuny, ale też i na samo dno. Co zrobić, jeżeli nam się nie udało, a konto firmowe świeci pustkami? Pomocna może być pożyczka w lombardzie pod zastaw, na przykład samochodu. Pozwala nam ona załatać dziury i pospłacać długi. Jednocześnie dostajemy drugą szansę, by nasz biznes „stanął na nogi”.

Kiedy rozważamy opcje pożyczki to pierwsze, co nam przychodzi do głowy to bank.

Tu jednak trzeba spełnić szereg wymogów. Należą do nich:

Posiadanie wysokiego scoringu.
Pozytywna historia kredytowa.
Brak wpisów w BIG.
Brak zaległości względem US i ZUS.
Długość prowadzenia działalności gospodarczej.

Wszystkie te wymogi sprawiają, że wielu przedsiębiorców nie bierze kredytów w banku. Co więc dalej począć? Szukamy alternatywy. Mamy do wyboru jeszcze lombardy lub parabanki. Które rozwiązanie jest lepsze dla Ciebie? Musisz zdecydować sam. My postaramy się Tobie podpowiedzieć.

Jednym z rozwiązań jest pożyczka pod zastaw w lombardzie. Jest to instytucja, która daje nam pożyczkę w zamian zastawienia przedmiotu, pojazdu lub nieruchomości. Czym jest więc zastaw? Zastaw jest ograniczonym prawem rzeczowym. Wykonywany jest w celu zabezpieczenia wierzytelności. Zastawiany przedmiot należy przekazać pożyczkodawcy. Tak więc zaciągając pożyczkę w lombardzie nie będziesz mógł korzystać ze swojego auta, aż do momentu spłaty pożyczki.

Często jest nawet tak, że lombard chce, by wstawić pojazd na jego parking strzeżony. Zastanów się, czy taki stan rzeczy nie utrudni Ci życia codziennego. Pamiętaj też, że pożyczki w lombardach należą do drogich sposobów ratowania braków finansowych. Lombard pożyczy Ci około 40 – 50% wartości samochodu. Wartość samochodu określana jest przez pożyczkodawcę. Jest to pole do popisu dla właściciela lombardu. Jeżeli jest nieuczciwy może celowo zaniżyć cenę wartości auta, by w przypadku braku spłaty dużo zarobić. Dzieje się tak, jeżeli w takiej instytucji zjawi się zdesperowany klient. Starajmy się, więc nie okazywać naszych emocji.

Pieniądze lombardowi musisz zwrócić z reguły po 30 dniach. Jest to spore wyzwanie, by zebrać całą kwotę w tym czasie. Wielu osobom to się po prostu nie udaje. Jeżeli nie spłacisz pożyczki w wyznaczonym terminie musisz pożegnać się z zastawionym przedmiotem. Dodatkowo nie ma mowy o zwrocie różnicy między wartością pożyczki, a wartością rynkową przedmiotu. Tak więc lombard i pożyczka w nim powinna być rozwiązaniem ostatecznym.

Istnieją też firmy pożyczkowe specjalizujące się w udzielaniu pożyczek z zabezpieczeniem w postaci auta. Zabezpieczeniem jest auto. Następuje przewłaszczenie pojazdu, tzn. auto albo jego cześć stają się własnością pożyczkodawcy. Trzeba się liczyć z tym, że firma udzielająca pożyczki zostanie wpisana do dowodu rejestracyjnego naszego auta. Ten wpis zniknie w momencie, gdy spłacisz całą pożyczkę.

Pożyczając w parabanku pieniądze z zabezpieczeniem w postaci pojazdu możesz to auto dalej użytkować. Tak więc nie nastąpią żadne drastyczne zmiany w Twoim codziennym życiu. Taką pożyczkę może otrzymać osoba o niskim scoringu lub z wpisem w BIK lub BIG i innych rejestrach dłużników. W firmie pożyczkowej możesz wziąć nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych, a spłatę rozpisać na wygodne dla siebie raty. Nie trzeba również spełniać jakichś wygórowanych wymagań. Pożyczkodawca najprawdopodobniej poprosi nas o:

Okazanie dowodu osobistego.
Okazanie drugiego dokumentu ze zdjęciem potwierdzającego naszą tożsamość.
Dowód rejestracyjny pojazdu.
Dostarczenie polisy OC pojazdu.
Dostarczenie polisy AC – wymagane przy większych kwotach.

Auto,, które dajemy jako zabezpieczeniu pożyczki nie może być starsze niż 12 lat. Jeżeli nie spłacimy pożyczki na czas to firma pożyczkowa zgłosi się do nas z prośbą o wydanie auta. Jeśli pożyczkodawca przejmie auto będziesz mógł odzyskać część środków z jego sprzedaży. Samochód sprzedawany jest po wartości rynkowej przez firmę pożyczkową i po zsumowaniu Twoich ewentualnych wpłaconych rat, kosztów operacyjnych pożyczkodawcy oraz środków uzyskanych za sprzedaż samochodu zostanie wyliczona nadwyżka i zostanie ona Tobie zwrócona.

Zanim pożyczysz, przemyśl swoją decyzję, gdyż podejmowanie decyzji finansowych pod wpływem emocji może mieć nieprzyjemne konsekwencje. Nawet w najgorszej sytuacji najlepszym doradcą jest spokój oraz analiza możliwości jakie masz. Jeżeli się decydujesz na wzięcie pożyczki to zrób to u znanego, zaufanego i uczciwego pożyczkodawcy. Zminimalizujesz wtedy ryzyko niespodzianek, a pożyczka postawi Twoją firmę być może na nogi. Pamiętaj również o możliwości przedłużenia terminu spłaty i sprawdź tą opcję zanim podpiszesz umowę pożyczkową.

Skup samochodów Kołobrzeg

A natomiast pożyczka gotówka pod zastaw jak to działa.

Co jest mniej kosztowne pożyczka czy kredyt Co jest mniej kosztowne lombard czy komis Co jest mniej kosztowne skup czy zastaw

Dodaj komentarz