Ciekawy pomysł na biznes

Ciekawy pomysł na biznes – lombard

Chcesz otworzyć biznes? Potrzebujesz pomysłu? Jednym z mniej popularnych sposobów na zarobienie jest lombard. Może być to na przykład lombard w Katowicach. Tego rodzaju interes nie jest świeżym pomysłem jednak nie każdy wie jak to działa i w jaki sposób można poprowadzić tego rodzaju biznes.

Co to jest lombard?
Jest to miejsce, w którym można uzyskać pożyczkę pod zastaw wartościowych rzeczy. Zwykle do tego rodzaju miejsc chodzą ludzie, którzy mają problemy ze spłacaniem swoich zobowiązań i nie mogą otrzymać kredytu w bankach czy też innych instytucjach finansowych. Wbrew pozorom jest to bardzo ważne. Zasada działania jest prosta. Osoba chcąca uzyskać pożyczkę zanosi do lombardu wartościowy sprzęt i dostaje określoną ilość pieniędzy. Zwykle jest to kilkadziesiąt % wartości urządzenia. Jeżeli pożyczka zostanie spłacona na czas to urządzenie wraca do właściciela. W przeciwnym razie zostaje przejęty przez lombard.

Jak działa lombard?
Nie każdy zdaje sobie sprawę w jaki sposób działa lombard. Jednak jego działania nie każdy rozumie. Zwykle pożyczki w lombardach udzielane są na 10-15%. Zwykle kwota, którą można uzyskać za dane urządzenie to około 50% wartości urządzenia. Czyli w przypadku gdy urządzenie pod zastaw warte jest 1000 złotych to zwykle można liczyć na około 500 złotych pożyczki. Jeżeli osoba zastawiająca nie spłaci pożyczki to zastaw przechodzi na własność lombardu.

Najczęściej lombardy znajdują się w biedniejszych dzielnicach gdzie szansa na znalezienie osób zainteresowanych pożyczkami tego rodzaju jest większa. Jeśli chodzi o biznes lombardowy to wiele więcej zarabia się na sprzedaży nieodebranych rzeczy niż na % od pożyczek. Bardzo ważną kwestią jest to, aby odpowiednio wyceniać produkty. Lepszym pomysłem prowadząc lombard jest zaniżenie produktu, który zostanie nam oddany niż później problem ze sprzedaniem go z zyskiem. W przypadku prowadzenia lombardu na początku bardzo dobrym pomysłem jest pracowanie samodzielnie. Dzięki temu można zaoszczędzić pieniądze. Zysk na lombardzie może całkiem spory jednak wszystko zależy od obrotu jaki się wygeneruje.

Dodaj komentarz