Calahonda – idealne miejsce do odpoczynku

Dla wszystkich, którzy pragną wytchnienia – Calahonda urokliwa miejscowość w Hiszpanii.

Calahonda – słońce, morze i jeszcze więcej spokoju

 

Jeżeli planujesz odpoczynek w Hiszpanii, lecz z dala od zgiełku tłumów i miast możesz wybrać miejsce, które nie jest aż tak zatłoczone jak popularne kurorty. Calahonda, jest to miasto w którym ciszę i spokój można spotkać na każdym kroku. Można rzec, że jest to ostoja spokoju, gdzie słońce i morze są takie same lecz jednak inne. Inne dlatego, bo nie są zatłoczone przez tysiące turystów, którzy zabijają się o każde wolne miejsce na plaży. Jeżeli chcemy odpocząć od natłoku myśli, Calahonda będzie idealnym wyborem do wyciszenia się. Jest to miejsce, które słynie z wielu domów i mieszkań na sprzedaż. Mała wioska w której jest cisza i spokój – brzmi cudownie? Okazuje się, że nie dla każdego.

Domy wyglądają na nowe, a najlepszym miejscem do odwiedzenia okazuje się wąska uliczka w okolicy portu. Wzdłuż niej biegną biało-niebieskie, urocze domki, które sięgają rzędami aż po samo morze. Widok ten z pewnością spodoba się każdemu, kto lubi taki klimat. W zatoce tuż przy skałach będziemy mogli znaleźć łódki należące do mieszkańców. Z pewnością nie jest to miejsce tętniące życiem i polecane jest głównie osobom zmęczonym ciągłym przepychem, hałasem i natłokiem ludzi. Miejsce idealne do rozważań czy przemyśleń, lub ucieczki od problemów. Cóż więcej potrzeba do szczęścia niż promienie słońca, krystaliczna woda oraz piaszczysta plaża? Niektórzy nie potrzebują wielkich prowincji, monumentalnych budowli rodem z gotyku czy średniowiecza.

Ogromnych targów, gdzie każdy kupiec walczy o klienta czy wielu klubów organizujących imprezy. W świecie, którym każdy za czymś goni, warto czasem zatrzymać się i odetchnąć. Podziwiać miejsce, w którym się znaleźliśmy. Calahonda to miejsce z pewnością idealne do zamieszkania przez tych, którzy potrzebują inspiracji do swojej pracy bądź szukają miejsca w którym będą mogli w spokoju odnaleźć wewnętrzny spokój. Calahonda to miejsce idealne dla tych, którzy chcą się wyrwać z zatłoczonych miast, którzy chcą pobyć sami bądź z bliskimi, w końcu zwiedzając Hiszpanię, nie musimy zatrzymać się tylko w jednym miejscu – wycieczki fakultatywne są wskazane, jednak niektórzy wolą powrócić do swojej ostoi, w której czują się dobrze. Taką ostoją okazuje się Calahonda, miejsce w którym każdy będzie mógł się wyciszyć i odpocząć.

Dodaj komentarz